Ranking OFE i informacje z KNF - komisji nadzoru finansowego. Profesjonalne dane o OFE.

Loteria w ZUS, fantastyczny wynik OFE w 2010

In Rankingi i porównania on 19 grudnia 2010 at 23:33

Od trzech oficjalnych zestawień KNF sytuacja „na górze” jest dość stabilna. Na pierwszym miejscu nieodmiennie Generali, na trzecim również niezmiennie Amplico, dalej AXA i Allianz. Jednak porównanie zestawienia trzyletniego z rocznym wskazuje, że już w kolejnym rankingu OFE wg KNF mogą nastąpić przetasowania.

Czy będą zmiany wśród liderów rankingów OFE?

Jeśli zrobimy analogiczne porównanie wyników co pół roku (wrzesień 2009, marzec 2010, wrzesień 2010), ale rocznych (nie trzyletnich), zobaczymy ciekawą sytuację. Od trzech takich porównań pozycja Generali wyraźnie słabnie (we wrześniu osiągając najniższą pozycję 14tą!) a Amplico wyraźnie pnie się w górę (we wrześniu już pozycja 2ga!).

Roczny wynik funduszy zaskoczył nawet analityków: najwięksi optymiści nie przypuszczali, że którykolwiek OFE przekroczy 10% zysków; a już na koniec listopada pułap ten pokonały aż cztery fundusze.

Interesująco wygląda bieżące obliczenie 3letniej stopy zwrotu na koniec listopada: na pierwszych miejscach znajdują się Allianz i Amplico; wyraźnie wyżej znalazł się też ING. Patrząc na wyniki roczne, w czołówce zaskoczenie: na pierwszym miejscu ING, Amplico na wysokiej czwartej pozycji.

Wielkie losowanie: pół miliona wezwań

Od wielu lat nie zdarzyło się, żeby aż pół miliona Polaków zaniedbało wybór funduszu emerytalnego. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponosi w sporej części rząd, który od roku robi niezasłużony „czarny PR” funduszom emerytalnym. Na dezinformacji tracą ubezpieczeni…w tym roku wynik OFE jest dwucyfrowy: co najmniej 10% straciła osoba, która zaniechała wyboru funduszu po rozpoczęciu pracy w tym roku.

Decyzja finansowa powinna być oparta na faktach, a nie reklamie lub obiegowej opinii. Polacy powinni być świadomi swojej własnej, autonomicznej decyzji.

Uprzedź znajomych, aby nie byli losowani! To się nie opłaca!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: